7 Ιανουαρίου φορές, πρόγραμμα, TV, streaming – OA Sport

Προτελευταία μέρα τένις United Cup 2023, η πρώτη διοργάνωση του μικτού τουρνουά που έχει φτάσει πλέον στην τελική του φάση. Η Ιταλία έχει μια μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στον τελικό μετά το εκπληκτικό 2-0 που σημείωσε χθες κόντρα στην Ελλάδα υπό τον όροαναστατωμένος από την Martina Trevisan παρουσία της Μαρίας Σάκκαρη.

Ξεκινάμε αμέσως με το highlight της ημέρας, από το μεγάλο ματς μεταξύ Ο Ματέο Μπερετίνι και ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο μπλε φαινόταν να είναι σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την πρώτη εβδομάδα του 2023 και είναι ένα υπέροχο σημάδι ενόψει του επερχόμενου Australian Open, αλλά θα πρέπει να αντιμετωπίσει έναν αντίπαλο που δεν έχει νικηθεί ποτέ στο παρελθόν: Τρεις αγώνες που παίχτηκαν, ένας στα προκριματικά του US Open 2017 (και τα τρία σετ σε τάι μπρέικ), μετά οι νίκες του Έλληνα στον πρώτο γύρο του Australian Open 2019 σε τέσσερα σετ και ένα βαρύ 7-6 6-2 στη Ρώμη το 2021 δεν θα ξεκινήσει πριν τις 17.00 τοπική ώρα, 7.00 στην Ιταλία

Ωστόσο, η Ιταλία θα έχει άλλη μια ευκαιρία να κλείσει τους λογαριασμούς, με Lucia Bronzetti. Η μπλε, πρωταγωνίστρια τις τελευταίες μέρες αλλά σε εξαιρετική δυσκολία με τη Μάγδα Λινέτ στον αγώνα αποκλεισμού, θα έχει πρόκληση κόντρα Δέσποινα Παπά Μιχαήλ, νούμερο 158 στην παγκόσμια κατάταξη και κανονικοί σε μικρές πίστες. Σε περίπτωση άλλης ήττας θα χρειαστούν τα μικτά διπλά.

Ακολουθεί το ημερολόγιο και το πρόγραμμα του αγώνα τένις United Cup 2023 μεταξύ Ιταλίας και Ελλάδας αύριο, Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2023.

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΝΩΜΕΝΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΙΤΑΛΙΑΣ-ΕΛΛΑΔΑΣ

Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2023

Όχι πριν τις 7.00 Ιταλία-Ελλάδα 2-0
Matteo Berrettini-Στέφανος Τσιτσιπάς
Λουκία Μπρονζέττη-Δέσποινα Παπαμιχαήλ
Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti-Maria Sakkari/Στέφανος Τσιτσιπάς (θα επιβεβαιωθεί)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ UNITED CUP: ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΡΙΜ

Ζω: από τις 07.00 το SuperTennisTV θα μεταδίδει ζωντανά όλο τον αγώνα της Ιταλίας με την Ελλάδα.

Ζωντανή μετάδοση: από τις 07.00 το supertennis.tv θα μεταδίδει ζωντανά ολόκληρο τον αγώνα της Ιταλίας με την Ελλάδα.

Ζωντανή μετάδοση κειμένου: από τις 07.00 το OA Sport θα σας προτείνει τους τρεις αγώνες της Ιταλίας.

Φωτογραφία: LaPresse