LIVE Ιταλία-Ολλανδία 8-11, Ολυμπιακοί Αγώνες Υδατοσφαίρισης Γυναικών LIVE: Χωρίς τύψεις η Σετερόζα

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΣ LIVE STREAM

16.42 Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε φίλοι του OA Sport και καλό υπόλοιπο βράδυ. Ένας αθλητικός χαιρετισμός.

16.41 Για την Ιταλία 3 γκολ η Μαρλέτα, 2 οι Μπετίνι και Παλμιέρι, 1 ο Γκαλάρντι.

Τελειώνει εδώ. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 8-11. Θα είναι Ισπανία-ΟΛΛΑΝΔΙΑ στον ημιτελικό, Πέμπτη 8 Αυγούστου. Οι Setterosa αποκλείονται χωρίς υπερβολικές τύψεις: βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια πιο δυνατή ομάδα και πάνω από όλα κυνικοί στις καθοριστικές στιγμές.

4″ Σουτ του Ταμπάνι αποκρούστηκε.

48″ Beduina από τον Palmieri για να συντομεύσει το αποτέλεσμα. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 8-11.

1'03” Ο Holland κάνει ταραχές με τον Van de Kraats. Η ποινή είναι πλέον πολύ αυστηρή για την Ιταλία. 7-11.

1'26” Τάιμ άουτ Ολλανδία.

1'33” Ο Μπαντσέλι αποκρούει το σουτ του Λίκε Ρογκ σε κόρνερ.

2'00” Ο Ταμπάνι αναγκάζει το συμπέρασμα, αλλά δεν γίνεται τίποτα.

2'12” ο Van de Kraats το κλείνει εδώ. Ολλανδία αμείλικτη σε αριθμητική υπεροχή. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 7-10.

2'43” Η Μαρλέτα προσπαθεί να ηχήσει τη φόρτιση. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 7-9.

2'57” Το ολλανδικό συμπέρασμα στο πλάι.

3'22” Ο Τζουστίνι σπαταλά άλλη μια ιταλική κατοχή.

4'11” Κακή πάσα από τον Μαρλέτα, η Ολλανδία ανακτά την μπάλα.

4'42” Ο Sleeking μας τιμωρεί με δοκάρι σε αριθμητική υπεροχή. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 6-9. Θα μπορούσε να ήταν το καθοριστικό γκολ, αλλά δεν έχει τελειώσει ακόμα. Χρειάζεται βέβαια ένα θρυλικό comeback.

Η Μαρλέτα δεν κάνει λάθος και βρίσκει την κάτω γωνία. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 6-8.

5'16” Κέρδισε πέναλτι ο κόουτς.

Δεύτερο τάιμ-άουτ για τον Σίλιπο.

5'40” ο Lieke Rogge σκοράρει στο power play. Μέγιστο πλεονέκτημα, τώρα είναι δύσκολο. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 5-8.

6'05” Σουτ του Μαρλέτα στο οριζόντιο δοκάρι.

6'23” Ο Σεβένιτς δέχεται στο κέντρο και με αριστοτεχνικό 'κασκόλ' περνάει τον Μπαντσέλι. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 5-7.

6'50” Σουτ του Μπετίνι μπλόκαρε. Δύο παίκτες είχαν πλαισιώσει τον Ολλανδό τερματοφύλακα στη γραμμή του τέρματος.

7'09” Ανωτερότητα για την Ιταλία και τάιμ άουτ που ζήτησε ο Σίλιπο.

7,29″ Εξαιρετικός διπλασιασμός από Tabani και Giustini στον σέντερ φορ.

Το τέταρτο σπριντ πηγαίνει στην Ολλανδία.

Η τρίτη περίοδος τελειώνει. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 5-6. Πρέπει να προσπαθήσουμε, να κάνουμε τους αντιπάλους μας να νιώσουν τη ζέστη στο λαιμό τους. Έχετε περισσότερη επιθυμία από αυτούς να προχωρήσετε σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες!

2″ Η Ιταλία αποκτά υπεροχή στο τέλος, η Μαρλέτα σουτάρει από πολύ μακριά: το συμπέρασμα μπλοκάρεται.

Φάουλ 23″ στην επίθεση της Ολλανδίας.

Σταυροδρόμι Marletta 38″.

1'06” Άλλη μια εξαιρετική ομάδα Σετερόσα σε αριθμητική κατωτερότητα.

1'56” Ο Γκαλάρντι δέχεται στο κέντρο και δεν αστοχεί σε έναν εναντίον ενός με τον Άαρτς. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 5-6! ΑΣ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ! ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ!

2'22” Η Setterosa υπερασπίζεται καλά σε αριθμητική κατωτερότητα. Τώρα όμως πρέπει να ξεκλειδωθούν στην επίθεση.

2'59» Το 'Beduina' πολύ κεντρικό από τον Galardi.

3'25” Καλή άμυνα από τη Μαρλέτα. Μετά γίνεται διπλή αποβολή.

3'56” Άλλη μια δράση χωρίς σουτ. Οι Ιταλοί σέντερ φορ δεν μπορούν να δεχθούν την μπάλα.

4'13” ο Μπαντσέλι μας κρατάει όρθιο.

4'30” Η Μαρλέτα χτυπά το δοκάρι. Η Setterosa παλεύει να βρει το στόχο.

5'14” Άλλη μια αντεπίθεση, ο Χόλαντ στο δοκάρι.

5'29” Φάουλ στην επίθεση του Γκαλάρντι.

5'47” Κομψή αντεπίθεση που μας τιμωρεί. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 4-6. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε να ξεφύγουν.

6'03” Ο Avegno δέχεται στα 2 μέτρα, θαύμα του Aarts.

6'18” Ψηλά το σουτ του Μπέντε Ρογκ.

6'39” Σουτ του Βιαβάκα από καλή θέση μπλόκαρε. Αλλά οι ενέργειες των Azzurre είναι πολύ περίπλοκες.

7'03” Εξαιρετική αμυντική προσμονή από τον Μπετίνι.

7'36” Φάουλ στην επίθεση του Παλμιέρι.

Το τρίτο σπριντ πηγαίνει στο Setterosa.

Το Setterosa είναι πλήρως στο παιχνίδι. Πρέπει να πιστέψουμε και να προσπαθήσουμε να πετύχουμε τον άθλο. Μπορεί να γίνει!

Τελειώνει το δεύτερο ημίχρονο. Στο ημίχρονο Ιταλία-Ολλανδία 4-5.

Ο Picozzi 2″ χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι σε αριθμητική υπεροχή. Ο Σετερόσα δεν έχει σκοράρει ακόμα με τον έξτρα άνδρα.

Λάθος πάσα 35″ στο κέντρο της Ολλανδίας.

Αναρτήσεις Picozzi 56″. Οι Azzurre δεν είναι πλέον σε θέση να εξυπηρετήσουν τον σέντερ φορ.

1'22” Η Ιταλία δεν είναι τυχερή. Θαύμα του Μπαντσέλι, αλλά η μπάλα καταλήγει στον Κέουνινγκ, ο οποίος σκοράρει με εύκολο τάπ-ιν. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 4-5.

Τώρα οι ανωτερότητες πέφτουν βροχή στην Ολλανδία.

1'57” Σουτ του Βιακάβα από μακρινή απόσταση.

2'26” Σημαντική απόκρουση του Μπαντσέλι στον Κέουνινγκ σε αριθμητική κατωτερότητα.

2'55” ο Ολλανδός σουτάρει ψηλά, αλλά η Ιταλία κάνει ξανά φάουλ.

3'25” Εκπληκτική διαγώνιος στην πάνω γωνία από την Dafne Bettini. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 4-4.

Το γκολ του Σεβένιτς επικυρώθηκε. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 3-4.

3'47” Εξαιρετική απόκρουση από τον Μπαντσέλι όταν έμεινε με δέκα παίκτες, αλλά ίσως η μπάλα μπήκε μέσα. Πάμε στο VAR.

4'48” Η επίθεση της Ιταλίας σταμάτησε.

4'47” Άλλη μια εξαιρετική άμυνα του Ταμπάνι στον αντίπαλο σέντερ φορ.

5'07” Ο Γκαλάρντι περίμενε χωρίς φάουλ στο κέντρο.

5'34” ο Lieke Rogge σκοράρει από πολύ μακριά. Ο Μπαντσέλι το αγγίζει, αλλά δεν εμποδίζει την μπάλα να μπει στα δίχτυα. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 3-3.

6'01” Σουτ του Μπετίνι από πολύ πλάγια θέση αποκρούστηκε.

6'26” Τρομερή επίθεση για την Ολλανδία που με τη σειρά της δεν σουτάρει.

6'45” Η επίθεση τελειώνει χωρίς σουτ για την Ιταλία.

7'13” Αποτελεσματική αμυντική επέμβαση από τον Ταμπάνι.

7'37” Υπερθετικός «βεδουίνος» από τον Παλμιέρι, ο οποίος δέχεται στο κέντρο και γλιστράει πάνω από τον Ολλανδό τερματοφύλακα. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 3-2.

Το δεύτερο σπριντ πηγαίνει στο Setterosa.

Τελειώνει το πρώτο ημίχρονο. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 2-2. Η Setterosa τα πήγε καλά στην άμυνα, τακτοποιημένη και επιθετική. Στην επίθεση πρέπει να κάνουν κάτι παραπάνω στην αριθμητική υπεροχή.

Κακή μπάλα 37″ χαμένη από τους Σετερόσα.

45″ Ο Holland σκοράρει στον χρόνο τραυματισμών. Επιστρέφουμε στο VAR, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει αμφιβολία.

1'16” Ο Κοκιέ δέχεται στο κέντρο, αλλά δεν καταφέρνει να σουτάρει. 0/3 σε υπεροχή για τους Σετερόσα.

1'51” Υπέροχο μακρινό γκολ του Μπέντε Ρογκ, ασταμάτητο σουτ στην κάτω δεξιά γωνία. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 2-2.

2'09” Πάσα εκτός ορίων για τον Κοκιέρ.

2'35” Άλλη μια σημαντική απόκρουση από τον Μπαντσέλι.

2'48” ΑΛΛΟ ΑΝΤΡΟΜΠΡΕΠ! Η Marletta ένας εναντίον ενός με τον Aarts σκοράρει με τέλεια λόμπα. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 2-1.

3'02” Καλή άμυνα από τους Σετερόσα.

3'27” δοκάρι ο Ταμπάνι.

3'57” Ο Ρογκ κτυπά στο οριζόντιο δοκάρι, η υπεροχή του Ολλανδ σβήνει.

4'30” Ο Μπετίνι χτυπά το δοκάρι, άλλη μια αποβολή που δεν εκμεταλλεύτηκαν οι Σετερόσα. 0/2.

5'18” Άμεση ισοφάριση από τον Γιούστρα σε υπεροχή. ΙΤΑΛΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 1-1.

5'32” 1-0 SETTEROSA! Κερδίζοντας στην αντεπίθεση, ο Μπετίνι δεν κάνει λάθος στο ένας εναντίον ενός.

5'47” Αντεπίθεση της Ολλανδίας, ο Μπαντσέλι κάνει θαύμα ένας εναντίον ενός με τον Φαν ντε Κράατς.

6'07” Ο Παλμιέρι περίμενε στο κέντρο.

6'25” Απλή απόκρουση από τον Μπαντσέλι στον Ρογκ.

6'56” Οι Azzurre σπαταλούν το πρώτο τους παιχνίδι δύναμης, με το σουτ του Bettini να μπλοκάρει αμυντικός.

7'31” Αμέσως καλή άμυνα από τους Σετερόσα.

Το πρώτο σπριντ είναι για την Ολλανδία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

15.35 Ο αγώνας θα ξεκινήσει με λίγα λεπτά καθυστέρηση.

15.30 Και τώρα ο Ύμνος Μάμελη.

15.29 Ολλανδικός εθνικός ύμνος.

15.27 Οι ομάδες μπαίνουν στην πισίνα.

15.25 Η Ολλανδία είναι το ιστορικό bête noire της Ιταλίας, μας έχει δώσει τόσες θλίψεις. Αργά ή γρήγορα θα έρθει η στιγμή μας: θα είναι σήμερα;

15.21 Στον πρώτο προημιτελικό, η Ισπανία κέρδισε τον Καναδά με 18-8 και περιμένει τον νικητή του αγώνα Ιταλία-Ολλανδία.

15.19 Η Setterosa έφτασε στο νοκ άουτ μετά από ένα δραματικό γκρουπ. Πρώτα η απρόσμενη ήττα από τη Γαλλία, μετά η καθαρή νίκη επί της Ελλάδας, τέλος ο φόβος της ισοπαλίας των Ελλήνων με τους γηπεδούχους που, ευτυχώς, δεν πραγματοποιήθηκε με ένα μόνο γκολ.

15.15 Καλημέρα φίλοι του OA Sport και καλώς ήρθατε στη Ζωντανή μετάδοση Ιταλίας-Ολλανδίας, προημιτελικοί του τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού 2024.

Το πρόγραμμα υδατοσφαίρισης γυναικών Ιταλίας-Ολλανδίας

Καλημέρα και καλώς ήρθατε στο ζωντανή μετάδοση κειμένου της συνάντησης μεταξύ των Setterosa και Hollandισχύει για την προημιτελικά του τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών στο Ολυμπιακοί Αγώνες Παρισιού 2024. ΣτοLa Defense Arena ο αγώνας είναι προγραμματισμένος στις 3.35 μ.μ.

Ο'Ιταλίατην τρίτη θέση του Ομίλου Α, θα αντιμετωπίσει την Ολλανδίαδεύτερη θέση στον όμιλο Β στο τέλος της πρώτης φάσης: το έπαθλο είναι η είσοδος στη ζώνη των μεταλλίων. Σε περίπτωση επιτυχίας, το Η Setterosa θα επιστρέψει στο νερό την Πέμπτη 8 Αυγούστου, στις 14.35 ή 19.35, για τους ημιτελικούς κατά του νικητής Καναδάς-Ισπανίας.

Στην άλλη πλευρά του βαθμολογικού πίνακα ο νικητής του Αυστραλία-Ελλάδα θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ημιτελικού Ουγγαρία-Ηνωμένες ΠολιτείεςΤο τουρνουά θα τελειώσει Σάββατο 10 Αυγούστου, οπότε και θα προγραμματιστούν οι τελικοί: στο 10.35 ο αγώνας για το μπρούντζοςστο 15.35 το ματς για Αυτοί.

Το OA Sport σας προσφέρει το ζωντανή μετάδοση κειμένου του αγώνα μεταξύ της Σετερόζα και της Ολλανδίας, που ισχύει για τα προημιτελικά του τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού 2024: αναφορές σε πραγματικό χρόνο και συνεχείς ενημερώσεις. Το ματς θα ξεκινήσει στις 3.35 μ.μ. Καλή διασκέδαση!