3 βαθμοί υπό διαμαρτυρίες – Last Minute Sports News

Ανεβάζοντας το σκορ τους στους 32, οι γαλαζοκίτρινες κατέλαβαν την 4η θέση με μέσο όρο, 14 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Τραπεζούντα.
της χρονιάς Ο τελευταίος αγώνας πρωταθλήματος ξεκίνησε με ένταση. Οι διαμαρτυρίες που ξεκίνησαν μόλις οι παίκτες έκαναν ζέσταμα, ότι δεν θα είναι εύκολα 90 λεπτά ήταν ο δείκτης. Στην πραγματικότητα, αν και ο Φ. Γκάρντεν βρήκε από νωρίς ένα βαθμολογικό πλεονέκτημα με τον Νόβακ, η διοίκηση κλήθηκε συχνά σε παραίτηση. διαμαρτυρίες Αν και η Φενερμπαχτσέ είχε την ευκαιρία να βρει τους δύο στο πρώτο 45 στη σκιά της, σε αυτό το σημείο, τα λάθη επιλογής των Ιρφάν και Μερτ Χακάν ολοκλήρωσαν το ημίχρονο με 1-0, κάτι που ήδη όταν ο Ιρφάν έφευγε από το παιχνίδι, Επειδή κάθε φορά που η μπάλα έρχεται στα πόδια σου αποδοκιμάστηκε. Πέλκαςλα Ο δεύτερος στόχος δεν μείωσε τη βία των διαδηλώσεων. Μέσα σε λίγα λεπτά η αντίδραση στη διοίκηση ανέβηκε σχεδόν από κάθε κερκίδα. Είναι βέβαιο ότι ο πρόεδρος Ali Koç και η διοίκησή του θα πάρουν μια βαθιά ανάσα στο ενδιάμεσο που δόθηκε στο πρωτάθλημα. Όμως το μέλλον είναι σκοτεινό. Υιός Ας ανοίξουμε την παράγραφο στους δύο event άνδρες της βραδιάς… Ο Μερτ Χακάν έκανε ασίστ και ετοίμασε την έναρξη του γκολ. Μετατρέποντας τις διαμαρτυρίες σε χειροκροτήματα με το σωστό ποδόσφαιρο πέτυχε. Επίσης, το χειροκρότημα άξιζε ο Osayi-Samuel που ξεκίνησε τη βραδιά ως δεξιός μπακ και τα έδωσε όλα στο γήπεδο.

«ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ»
Ο Νόβακ της Φενέρμπαχτσε πέτυχε το δεύτερο γκολ του αυτή τη σεζόν και έγινε ο αμυντικός που σημείωσε τα περισσότερα γκολ (18) από τον Ιανουάριο του 2018, όταν ήρθε στη Super League. Ο Τσέχος ποδοσφαιριστής, αξιολογώντας τη νίκη της Μαλάτια, είπε: “Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς και ήταν σημαντικό να κερδίσουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο, πρέπει να δώσουμε έναν καλύτερο αγώνα και να παλέψουμε. Είμαι χαρούμενος που θα πετύχω ένα γκολ .”

7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΕΛΚΑ
Ο Πέλκας που δυσκολεύτηκε να αγωνιστεί λόγω του τραυματισμού που είχε στην αρχή της ΣΕΖΟΝ, μπήκε χθες στο παιχνίδι στο 58ο λεπτό και έβαλε τα δίχτυα στο 73. Ο Έλληνας σημείωσε το τελευταίο του γκολ στο πρωτάθλημα. κόντρα στο Ερζερούμ στις 3 Μαΐου, σε νίκη 3-1 στο Kadıköy. Ο Πέλκας, που ευτύχησε να σκοράρει 7 μήνες μετά, δήλωσε μετά το ματς: «Είμαι πολύ χαρούμενος με το γκολ που πέτυχα, θα μου δώσει αυτοπεποίθηση στο μέλλον. Παρόλο που δεν περάσαμε το πρώτο μισό της σεζόν Λοιπόν, θέλουμε να αλλάξουμε πορεία στο υπόλοιπο κομμάτι. Θα επικεντρωθούμε περισσότερο».