Ο Φερνάντο Μουσλέρα αποχωρεί από την εθνική ομάδα | Αθλητική ατζέντα από το σπίτι και σε όλο τον κόσμο

Ο Ουρουγουανός τερματοφύλακας, του οποίου η εμφάνιση στη Γαλατασαράι συζητήθηκε, πήρε μια ριζοσπαστική απόφαση για την εθνική ομάδα. Ο 36χρονος θα αποχωρήσει από την εθνική ομάδα μετά το Μουντιάλ του Κατάρ.

Η ΒΑΛΕΚΑΝΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΩΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΑΛΚΑΟ
της La Liga Την 11η εβδομάδα η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε με 1-0 από τη Ράγιο Βαγιεκάνο εκτός έδρας. Ο Κολομβιανός ποδοσφαιριστής Ρανταμέλ Φαλκάο πέτυχε το νικητήριο γκολ της Ράγιο Βαγιεκάνο στο 30ο λεπτό. Μετά την αποχώρησή του από τη Γαλατασαράι, ο Φαλκάο, που σέρβιρε σε 6 ματς με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, έριξε στον αέρα 4 φορές τα αντίπαλα δίχτυα.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΛΑΝΤΕΣ ΚΤΥΠΗΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
FIBA Στο πλαίσιο της 4ης εβδομάδας του Β’ Ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ Γυναικών, η Γαλατασαράι νίκησε εντός έδρας τη γαλλική εκπρόσωπο Μπάσκετ Λαντ με 83-64. Η Γυναικεία Ομάδα Μπάσκετ της Φενερμπαχτσέ νίκησε τη Σόπρον Μπάσκετ με 73-47.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΠΕΚΟ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Φενερμπαχτσέ Καλεσμένος του ελληνικού αντιπροσώπου Ολυμπιακού θα είναι σήμερα η ομάδα μπάσκετ ανδρών Beko για την 7η εβδομάδα του THY Europa League. Ο αγώνας στην Αίθουσα Ειρήνης και Φιλίας θα ξεκινήσει στις 21:00. Η Φενέρ ​​βρίσκεται στην 11η θέση του πρωταθλήματος με 2 νίκες και 4 ήττες.

Η ΤΡΑΜΠΖΩΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΡΩΤΑ
Εάν η Τραμπζονσπόρ νικήσει τη Ρίζεσπορ, θα είναι η πρώτη φορά στη φετινή σεζόν που έχει περάσει τέσσερις σερί αγώνες χωρίς ήττα. Η Storm προετοιμάζεται για τον δύσκολο αγώνα πολύ φιλόδοξος.

ΔΙΑΝΟΜΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΕΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑ!
ΣΟΥ Η Αναντολού Εφές ηττήθηκε με 95-69 εκτός έδρας από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ για την 6η εβδομάδα του Europa League. Με αυτό το αποτέλεσμα η κυανόλευκη γνώρισε την 5η ήττα της στη διοργάνωση. Την δεύτερη νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ. Ο Μπομπουά ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 16 πόντους στην Εφές. Ο προπονητής της Αναντολού Εφές Εργκίν Αταμάν αποβλήθηκε μετά το δεύτερο τεχνικό σφάλμα των διαιτητών στο 24ο λεπτό του αγώνα.