Αποτελέσματα της βραδιάς στο Conference League – TRT Spor

Στον εξαιρετικό αγώνα του Ομίλου C, ο Μπόντο/Γκλιμτ κέρδισε την έκπληξη της βραδιάς νικώντας τη Ρόμα με 6-1 στο γήπεδο. Ο Έρικ Μπότεϊμ στο 8ο, 52ο και 80ο λεπτό, ο Πάτρικ Μπεργκ στο 20ο λεπτό, ο Όλα Σολμπάκκεν στο 71ο λεπτό και ο Αμάλ Πελεγκρίνο στο 78ο λεπτό σημείωσαν τα γκολ που έφεραν τη νίκη στους γηπεδούχους. Το μοναδικό γκολ της Ρόμα ήρθε από τον Κάρλες Πέρεθ στο 28 ‘. Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Μπόντο/Γκλιμτ έφτασε τους 7 πόντους, η Ρόμα παρέμεινε στους 6 πόντους.

Εν τω μεταξύ, μια ομάδα με προπονητή τον έμπειρο προπονητή της Ρόμα Ζοζέ Μουρίνιο είδε για πρώτη φορά 6 γκολ στο γκολ του.

Στον Όμιλο G, η Βίτεσε νίκησε την Τότεναμ με 1-0 με το γκολ του Μαξιμιλιάν Βίτεκ στο 78 ‘.