Το σχήμα της κοιλιάς του Arda Turan πλημμύρισε από κριτική

ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ: 2-1
Η Φενερμπαχτσέ νίκησε 2-1 την Άγκυρα BŞ BLD στον όμιλο Α της Σούπερ Λιγκ Γυναικείας Ποδοσφαίρου Turkcell. Η ομάδα Κίτρινο-Μπλε οπισθοχώρησε με 1-0 και κέρδισε τον αγώνα με 2-1 με τα γκολ που σημείωσαν οι Shameeka και Kenya Cornder και ανέβασε το σκορ της στο 9. Στα άλλα ματς που έγιναν στον όμιλο Α, η 1207 Antalyaspor κέρδισε την Amed με 2-1, ενώ η Beşiktaş νίκησε εκτός έδρας τη Hatayspor με 5-1.

ΟΜΕΡ ΦΑΡΟΥΚ ΓΙΟΥΡΤΣΕΒΕΝ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΡΕΚΟΡ
Ο Ömer Faruk Yurtvesen έγινε ο δεύτερος μπασκετμπολίστας στην ιστορία του NBA που είχε 12 ή περισσότερα ριμπάουντ σε 11 συνεχόμενους αγώνες και μοιράστηκε αυτόν τον τίτλο με τον Blake Griffin. Ο Ομέρ Φαρούκ σημείωσε 7 πόντους, 16 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα στον τελευταίο αγώνα των Μαϊάμι Χιτ νικώντας τους Φοίνιξ Σανς με 123-100.

ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
Την 21η εβδομάδα της Serie A, η Γιουβέντους κέρδισε την εκτός έδρας αναμέτρηση με 4-3 τη Ρόμα, στην οποία έμεινε δύο φορές πίσω. Πηγαίνοντας πίσω με 3-1 στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης, η Γιουβέντους κέρδισε το ματς με 4-3 με 3 γκολ σε 7 λεπτά. Ο Λορέντζο Πελεγκρίνι στο 82 δεν κατάφερε επίσης να εκμεταλλευτεί τη διαδικασία των πέναλτι στη Ρώμη.

ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ KAYSERİ ΣΤΟ ALTAY
Η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε τον αγώνα Yukatel Kayserispor-Altay με 1-0 για την 20η εβδομάδα της Super League. Το γκολ στο 33′ σημείωσε ο Μουσταφά Πεκτεμέκ που έφερε στους γηπεδούχους 3 βαθμούς. Διατηρώντας το σκορ η Καϊσέρι κέρδισε τον αγώνα με 1-0.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ALANZINHO
Ο πρώην Βραζιλιάνος σταρ της Τραπεζούντας, Αλανζίνιο, δήλωσε ότι θα έρθει στην Τραπεζούντα για πανηγυρισμούς εάν η ομάδα είναι πρωταθλήτρια.

Ο ΜΠΑΡΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ WTA ΣΤΟ ΤΕΝΙΣ.
Το νούμερο ένα του κόσμου στο γυναικείο τένις, η Αυστραλή Άσλι Μπάρτι κέρδισε την Καζακστάν Έλενα Ριμπακίνα με 2-0 και κατέκτησε τον 14ο τίτλο WTA της καριέρας της. Ο Μπάρτι κέρδισε τα σετ του αγώνα με αποτελέσματα 6-3 και 6-2.