Διαιτητές: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarık Ongun

Atakaş Hatayspor: Munir, Kamil Ahmet Çörekçi, Fatih Kurucuk, Burak Öksüz, Adekugbe, Ribeiro, Traore, Lobjanidze, Boudjemaa, El Kaabi, Diouf

Μπεσίκτας: Ersin Destanoğlu, Rosier, Vida, Montero, Umut Meraş, Necip Uysal, Atiba, Ghezzal, Teixeira, Larin, Batshuayi (Min. 24 Kenan Karaman)

Στόχος: Ελάχ. 6 Lobjanidze (Atakas Hatayspor)

Κίτρινη κάρτα: Ελάχ. 45 Τεϊσέιρα (Μπεσίκτας)

HATAY (AA) – Στο πλαίσιο της 11ης εβδομάδας της Spor Toto Super League, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Atakaş Hatayspor-Beşiktaş με το πλεονέκτημα 1-0 των γηπεδούχων.

Η Χατάισπορ προηγήθηκε στο 6ο λεπτό. Ο Αλ Κάαμπι, που συνάντησε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι στην επίθεση που αναπτύχθηκε από την αριστερή πτέρυγα, αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα Ερσίν Ντεστάνογλου. Το χτύπημα του Αλ Κάαμπι χτύπησε στην άμυνα, μετά ξαναχτύπησε τον εαυτό του και έφυγε προς την εστία. Ακουμπώντας τη μπάλα στη γραμμή, ο Λομπγιανίτζε έστειλε τη δερμάτινη μπάλα στα δίχτυα: 1-0.

Στο κόρνερ που χρησιμοποιήθηκε στο 12ο λεπτό, η μπάλα, την οποία η άμυνα της Μπεσίκτας ήθελε να απομακρύνει, έμεινε μπροστά στον Μπουντζεμάα στην περιοχή του πέναλτι. Το σκληρό σουτ του Μπουντζεμάα ήταν κοντό.

Στο 14′ ο Ατίμπα συνάντησε την μπάλα μπροστά από το πέναλτι στην επίθεση της Μπεσίκτας και ο τερματοφύλακας Μουνίρ δεν επέτρεψε το γκολ.

Στην επίθεση που ανέπτυξαν οι γηπεδούχοι στο 17′, μακρινό σουτ του Λομπγιανίτζε, η μπάλα χτύπησε στην άμυνα και έφυγε σε κόρνερ.

Στο 31′ ο Γκεζάλ έκλεψε την άμυνα από την αριστερή πτέρυγα και σουτάροντας από την αριστερή διαγώνια εντός του πέναλτι, ο τερματοφύλακας Μουνίρ έριξε τη μπάλα στη γωνία.

45+3. Ο Κενάν Καραμάν, που συνάντησε τη μπάλα στο πέναλτι στο δεύτερο λεπτό, πέρασε από την κορυφή προς την κορυφή με τη δερμάτινη γύρο στο σουτ.

45+5. Ο Τραορέ συνάντησε το δερμάτινο γύρο στην πάσα του Ελ Κάαμπι, ο οποίος πήρε την μπάλα με λάθος πάσα του Μοντέρο στο λεπτό. Το σουτ του Τραορέ πέρασε άουτ.

Η Atakaş Hatayspor ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με 1-0 μπροστά.