μεγάλη νίκη για την ομάδα του Σκαριόλο στο Segafredo Arena – OA Sport

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ LIVE LIVE

21.48 Η ζωντανή ροή μας τελειώνει εδώ, ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε μέχρι εδώ, καλή συνέχεια της βραδιάς με το ρεπορτάζ του αγώνα στο OA Sport.

21.47 Η Βίρτους Μπολόνια του προπονητή Σέρχιο Σκαριόλο κυριαρχεί μακριά και έξω απέναντι στην Τρεβίζο, παίρνοντας νίκη με 18 πόντους. Ο κορυφαίος Marco Belinelli με 17 πόντους, ο καλύτερος από το Treviso Universe του Massimiliano Menetti είναι ο Giordano Bortolani με 15.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΥΤΟ!

84-66 Ασίστ από τον Ράσελ στο συντριβή των Sims.

84-64 Tap-in από τον Chillo, 29″ στο ρολόι.

84-62 Στήριξη στο καλάθι του Γιουρκατάμ σε μια από τις τελευταίες ενέργειες του αγώνα.

84-60 Διείσδυση Σερόν που σκοράρει τους δύο πρώτους πόντους του στη σεζόν.

Φάουλ του Σαμψών, για τη Βίρτους είναι η τρίτη ομάδα στο τέταρτο δεκάλεπτο, 2’05” στο ρολόι.

82-60 2/2 Ρουτζιέ.

Φάουλ του Μπορτολάνι που στέλνει τον Ρουτζιέ στη γραμμή, προηγουμένως υπήρχε μπλοκ από τον Αλιμπέκοβιτς στον Γιουρκατάμ.

80-60 Τριπλ του Μπορτολάνι.

80-57 2/2 Sims στη γραμμή, 3’27” για να κλείσει ο αγώνας.

80-55 Δύο ελεύθερες βολές από τον Μπελινέλι που βγαίνει αποδοκιμάζοντας την Segafredo Arena, μπαίνει ο Μάρκο Σερόν.

78-55 Sims Place.

78-53 Συντριβή με δύο χέρια από τον Μπορτολάνι.

78-51 2/2 Τζαϊτέ με τον Τρεβίζο που είναι ήδη στο μπόνους.

Ο Jaiteh παλεύει να ριμπάουντ κερδίζοντας το φάουλ του Jones, ελεύθερος της Μπολόνια με 5’23” στο ρολόι του τέταρτου δεκαλέπτου.

76-51 ΤΡΙΠΛ του Μπορτολάνι.

76-48 κόβει ο Ζαϊτέχ που έπιασε ο Ρουζιέ, τάιμ άουτ από τον πάγκο της Τρεβίζο στο μέγιστο πλεονέκτημα Σεγκαφρέντο (+28).

74-48 3/3 για το 3 της Σεγκαφρέντο.

Φάουλ του Jurkatamm που στέλνει τον Belinelli στη γραμμή με τρεις ελεύθερες βολές.

71-48 ΤΡΙΠΛ από τον Άκελε.

71-45 Ασίστ ο Μπελινέλι για το dunk του Τζαϊτέ. 7’10” για να παίξουμε πριν την τελική σειρήνα.

69-45 Διείσδυση από τον Μπελινέλι που στέλνει σουτ από κάτω στο τέρμα.

67-45 Ο Άκελε αντιλαμβάνεται μετά από ένα επιθετικό ριμπάουντ.

67-43 1/2 Μπελινέλι.

Φάουλ του Άκελε που στέλνει τον Μπελινέλι στη γραμμή.

66-43 ΤΡΙΠΛ από τον Ίμπρο.

ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΕΤΑΡΤΟ!

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ!

66-40 1/2 Mannion.

Φάουλ του Jurkatamm που στέλνει τον Mannion στη γραμμή.

65-40 2/2 Μπορτολάνι.

Φάουλ του Cordinier στην απόπειρα dunk του Bortolani στο ανοιχτό γήπεδο, ελεύθερο για την πρώην Μπρέσια.

65-38 1/2 Mannion.

Ο Τζόουνς έκρινε αντιαθλητικό φάουλ εναντίον του Μάνιον. Θα υπάρχουν λοιπόν δύο ελεύθερα για τον πρώην Γκόλντεν Στέιτ εκτός από την έξτρα κατοχή υπέρ της Βίρτους.

64-38 2/2 Imbrò.

Ο Αλιμπέγκοβιτς κάνει φάουλ στον Ίμπρο, μπόνους Βίρτους, ελεύθερο.

64-36 ΑΛΙΜΠΕΓΚΟΒΙΤΣ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ! 1’53” στο τρίτο δεκάλεπτο.

61-36 ΤΡΙΠΛ από τον Ίμπρο.

61-33 Ο Τζαϊτέχ σκοράρει από το κέντρο της περιοχής.

Παραβίαση των βημάτων του Μανιόν, η Βίρτους έμεινε από μπόνους, τρία ομαδικά φάουλ για τον Τρεβίζο στο τρίτο δεκάλεπτο.

3’52” στο ρολόι του τρίτου δεκαλέπτου, κατοχή της Μπολόνια.

59-33 ΤΡΙΠΛ από τον Ρουτζιέ.

56-33 1/2 Russell, 5’00” για να παίξει στο τρίτο δεκάλεπτο.

Διείσδυση του Ράσελ που δέχεται φάουλ από τον Αλιμπέγκοβιτς.

56-32 Coast to coast από τον Sampson που μετά από μπλοκ στον Sims ακουμπάει στον πίνακα των σκορ για το +24 Virtus. Πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο που έρχεται από τον πάγκο της Τρεβίζο.

54-32 Ο Ράσελ απελευθερώνει τον τεχνικό.

54-31 ΑΛΛΗ ΣΚΡΑΣ ΤΟΥ ΑΛΙΜΠΕΓΚΟΒΙΤΣ! Ο οποίος στη συνέχεια διερευνά τον διαιτητή για παράλειψη να ορίσει ένα φάουλ με την ανάθεση τεχνικού.

52-31 ΜΠΟΡΤΟΛΑΝΙ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ!

52-28 Διόρθωση στο καλάθι του Αλιμπέγκοβιτς μετά από λάθος του Σαμψών.

50-28 ΤΡΙΠΛ από τη Δήμσα.

50-25 Ασίστ από τον Παγιόλα για το άνετο dunk του Αλιμπέγκοβιτς με δύο χέρια πάνω από το σίδερο.

48-25 Place of Weems.

46-25 1/2 για την πρώην Virtus και Stella Azzurra Rome.

Φάουλ του Μπορτολάνι που στέλνει τον Αλιμπέγκοβιτς στη γραμμή.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ!

20.50 29-13 και 16-12 τα τμήματα ενός πρώτου ημιχρόνου με κυριαρχία της Βίρτους Μπολόνια του Sergio Scariolo που κλείνει το πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα με 20 πόντους υπεροχή έναντι του σύμπαντος του Treviso. Πρώτος σκόρερ Kyle Weems με 14 πόντους με 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο καλύτερος του Nutribullet είναι ο DeWayne Russell με 7. Τα λέμε σύντομα για το δεύτερο ημίχρονο στο OA Sport.

Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ!

45-25 Ο Ράσελ εκτελεί ελεύθερη βολή μετά από τεχνικό σφάλμα που σφύριξε εναντίον του προπονητή Σέρχιο Σκαριόλο.

45-24 Αριστερόχειρες υφάντριες μετά το ριμπάουντ.

43-24 Έξτρα πάσα του Τσίλο για τη Δήμα. 39″ στο χρονόμετρο.

Μπλοκ του Αλέξανδρου σε τριπλή προσπάθεια από το τόξο του Δήμσα.

0/2 Σαμψών.

Φάουλ των Sims στον Sampson, Treviso σε μπόνους, δωρεάν.

43-22 Ασίστ πίσω από την κεφαλιά του Weems για τον Alexander, 2’40” στο ρολόι.

41-22 2/2 Δήμσα.

Ένα ταξίδι στη στεφάνη για τον Tomas Dimsa.

Παραβίαση των βημάτων του Akele, ο Segafredo ανακτά την κατοχή.

41-20 Ο Tessitori βλέπει το κόψιμο του Belinelli ακουμπισμένο στο γυαλί, 4’31” για να παίξει στο δεύτερο δεκάλεπτο, φάουλ 2-2.

39-20 Η παρέμβαση Jaiteh στη διείσδυση του Russell και το καλάθι επικυρώθηκε.

39-18 ΤΡΙΠΛ Σέντερ από τον Μπελινέλι, +21 η Βίρτους στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου.

36-18 2/2 Μπελινέλι.

Φάουλ του Μπορτολάνι που στέλνει τον Μπελινέλι στη γραμμή.

Ο Τζόουνς κάνει 0/2, 6’18” για να παίξει πριν το μεγάλο διάστημα.

Φάουλ του Jaiteh στον Jones στην εικόνα, ελεύθερο να παιχτεί μετά το τάιμ άουτ που κάλεσε ο Sergio Scariolo.

34-18 TRIPLE από τον Imbrò, είναι το δεύτερο της βραδιάς για τον πρώην της κούρσας.

34-15 2/2 ανά l’ex Nanterre 92 e Sharks Antibes.

Φάουλ του Μπορτολάνι που στέλνει τον Κορντινιέ στη γραμμή.

Ο Ακέλε μπλόκαρε τον Αλιμπέγκοβιτς με τον τελευταίο που στη συνέχεια εκτελεί φάουλ στην επίθεση, κατοχή του Τρεβίζο.

32-15 ΤΡΙΠΛ από τον Γουέμς.

29-15 Ωραίο τακ του Μπορτολάνι που ακουμπάει στο γυαλί.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΤΑΡΤΟ!

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ!

29-13 Ο Ζαϊτέ προμένει τη σειρήνα του πρώτου δεκαλέπτου σε ασίστ του Κορντινιέ.

27-13 πλασέ ο Τζόουνς.

27-11 2/2 Μπελινέλι.

Φάουλ του Ντίμσα που στέλνει στη γραμμή τον Μπελινέλι.

25-11 Διόρθωση στο καλάθι του Τζαϊτέ.

23-11 Σιμς με το μέσο σουτ.

23-9 2/2 Mannion, 1’39» για να παίξει στο πρώτο δεκάλεπτο.

Sims ακανόνιστο μπλοκ ενάντια στο Mannion, δωρεάν.

21-9 Διείσδυση του Cordinier.

19-9 Τοποθέτησε ο Akele (ο οποίος σήμερα παίζει με μια ασυνήθιστη φανέλα με νούμερο 5 χωρίς όνομα αντί για το συνηθισμένο 45).

19-7 ΤΡΙΠΛ του Ίμπρο από τη γωνία.

Ο κόουτς Μενέτι ξοδεύει αμέσως το δεύτερο χρόνο εκτός για τους δύο διαθέσιμους στο πρώτο ημίχρονο.

19-4 WEEMS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΛΑΘΟΣ! Είναι ήδη 14 για τους 34 της Σεγκαφρέντο.

16-4 ΑΚΟΜΑ KYLE WEEMS ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ! 4’23” για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο, φάουλ 2-0.

13-4 Ράσελ σε διείσδυση.

13-2 Ήττα από την Τρεβίζο και άνετο dunk από τον Αλιμπέγκοβιτς που έμεινε στην αντίπαλη περιοχή.

11-2 2/2 Ράσελ.

Διείσδυση του Ράσελ που υφίσταται το φάουλ του Παγιόλα και θα πάει στη γραμμή για να βάλει το σκορ στους πρώτους πόντους του αγώνα για την Τρεβίζο.

11-0 ΓΟΥΕΜΣ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ!

Σφάλμα εκτός Sims, δεν μπορεί ακόμα να ξεκλειδώσει το Nutribullet, 7’24” στο ρολόι του πρώτου τριμήνου.

8-0 TRIPLE από τον Weems, τάιμ άουτ που προέρχεται από τον πάγκο της Τρεβίζο μετά από ένα ξεκίνημα του αγώνα απόλυτα ευνοϊκό για τη Virtus.

5-0 Ο Weems ακουμπάει στο ταμπλό μετά από πρόταση του Pajola.

3-0 ΤΡΙΠΛΕ κεντρικά από τον Αλιμπέγκοβιτς για να ανοίξει το παιχνίδι.

ΚΑΙ ΜΕΡΟΣ!

19,57 ΠΟΥΙΝΤΕΤΑ, VIRTUS BOLOGNA: Pajola, Ruzzier, Alibegovic, Weems, Sampson; ΤΡΕΒΙΣΟ: Russell, Chillo, Sims, Dimsa, Bortolani.

19.55 Ίνο ντι Μαμέλι, πέντε λεπτά για το δίποντο του αγώνα.

19.50 Η Βίρτους Μπολόνια θα βρει αντί αυτού τον Νίκο Μανιόν, απών σε αγώνα πρωταθλήματος μετά τη νίκη στο παρκέ της Germani Brescia (103-74) στις 14 Νοεμβρίου 2021.

19.45 Κατά τη διάρκεια της εβδομάδας, η Nutribullet όρισε δύο πράξεις αγοράς, μία εισερχόμενη ή μάλλον την άφιξη του Mikk Jurkatamm, 21 ετών (γενν. Ταλίν στις 18 Σεπτεμβρίου 2000), 195 εκ., φύλακας. Έφτασε στην Ιταλία σε ηλικία 15 ετών στη Βίρτους Μπολόνια με την οποία πραγματοποίησε τις προπονήσεις των νέων, παράγοντας που θα του επιτρέψει να παίξει με την ιδιότητα του Ιταλού στο LBA. Από την άλλη πλευρά, η κατηγορία του 2003 της πρώην Reyer Venezia Davide Casarin, η οποία μετακόμισε στη Scaligera Verona στη Serie A2, χαιρέτησε τη Marca.

19.40 Υπάρχουν μόνο έξι προηγούμενα μεταξύ των δύο ομάδων, η σημερινή ομάδα του Τρεβίζο πρέπει στην πραγματικότητα να θεωρηθεί διαφορετική από την παλιά Benetton (αν και έχει διατηρήσει τους περισσότερους οπαδούς), το ισοζύγιο κάνει λόγο για ξεκάθαρο 6-0 υπέρ του Η Virtus, εξάλλου, οι μισοί αγώνες συμπίπτουν με την προημιτελική σειρά των πλέι οφ της περασμένης σεζόν (που κέρδισαν 3-0 οι V Blacks).

19.35 Την pre-match των παικτών της Βίρτους Μπολόνια βίωσαν μέσα από μερικά πλάνα από τα επίσημα κοινωνικά δίκτυα του συλλόγου:

19.30 Καλησπέρα φίλοι και φίλοι του OA Sport και καλώς ήρθατε στο LIVE LIVE κείμενο των Virtus Bologna-Nutribullet Treviso, αγώνα που ισχύει για τη δέκατη τέταρτη ημέρα του πρωταθλήματος Serie A Unipolsai 2021-2022.

Καλησπέρα φίλοι του OA Sport και καλώς ήρθατε στο LIVE LIVE κείμενο Segafredo Virtus Bologna-Nutribullet Treviso, αγώνας που ισχύει για τη δέκατη τέταρτη ημέρα του πρωταθλήματος Serie A Unipolsai 2021-2022. Στην Segafredo Arena, το Black Vs του Sergio Scariolo κυνηγά την τρίτη συνεχόμενη νίκη μεταξύ πρωταθλήματος και Eurocup.

Μετά τις νίκες με Reggiana στο πρωτάθλημα (81-90) και Bourg στην Ευρώπη αυτή την εβδομάδα (83-82 με 15 πόντους από τον Mouhammadou Jaiteh) η Virtus Bologna του προπονητή Sergio Scariolo θα πάει σε αναζήτηση της τρίτης συνεχόμενης νίκης. Παρά τις απουσίες που ανάμεσα στις τάξεις του Σεγκαφρέντο θα εξακολουθούν να είναι πολλές, πέρα ​​από τους μακροχρόνιους ασθενείς Ekpe Udoh μι Awudu Abass θα βγουν και αυτοί Κέβιν Χέρβεϊ μι Μίλος Τεόντοσιτς (ο οποίος υπέστη τραύμα υπερέκτασης στο αριστερό του γόνατο στο τέλος του αγώνα με τη Ρέτζιο Εμίλια), θα είναι τελικά ξανά διαθέσιμος Νίκο Μανιόν, απών σε αγώνα πρωταθλήματος από τις 14 Νοεμβρίου (νίκη 103-74 στο παρκέ του Germani Brescia).

ΜΕΓΑΛΟ’Σύμπαν του Τρεβίζο του προπονητή Μασιμιλιάνο Μενέτι Επιστρέφει και από νίκη στην Ευρώπη με 87-72 επί των Ελλήνων της Λαύριο στον αγώνα του αγώνα-1 του Play-in του Τσάμπιονς Λιγκ για πρόσβαση στη φάση των Top 16. Κατά τη διάρκεια της εβδομάδας, ο σύλλογος του Γενικού Διευθυντή Andrea Gracis δραστηριοποιήθηκε στην αγορά με τον τερματισμό της Davide Casarin, παντρεύοντας στη Βερόνα στη Serie A2 και ταυτόχρονα ορίζοντας την άφιξη του Mikk Jurkatamm, Εσθονική τάξη 2000, 195 εκ. φρουρά από Tallinna Tehnikaülikooli Korvpalliklubi και έχοντας ήδη εμπειρίες στην Ιταλία στην Α2 με τις στολές Ravenna (2018-2020) και Cento (2021).

Το OA Sport σας προσφέρει το κείμενο LIVE LIVE του Virtus Bologna-Treviso, αγώνας που ισχύει για τη δέκατη τέταρτη ημέρα του πρωταθλήματος Serie A Unipolsai 2021-2022. Δύο μπάλες προγραμματισμένες στις 20.00 στις Virtus Segafredo Arena της Μπολόνια, διασκεδάστε με τα νέα μας σε πραγματικό χρόνο από τις 19.30.

Πίστωση: Ciamillo