Δήλωση από τον Badou Ndiaye για την περίοδο της Γαλατασαράι

Δηλώσεις για την περίοδο της Τουρκίας έκανε ο Badou Ndiaye που αγωνίζεται αυτή την περίοδο στον Άρη στην Ελλάδα. Παραχωρώντας τηλεοπτική συνέντευξη στο Sen Top Team, ο Σενεγαλέζος παίκτης μίλησε για την περίοδο που πήρε πρώτη μεταγραφή από την Οσμάνλισπορ στη Γαλατασαράι.

Δηλώνοντας ότι η μεταγραφή στη Γαλατασαράι αύξησε την πίεση πάνω του, ο Ndiaye είπε: “Όταν πήρα μεταγραφή στη Γαλατασαράι, η πίεση διπλασιάστηκε. Ήμουν η μεγαλύτερη μεταγραφή της ομάδας. Όλοι μπορούν να γνωρίζουν την πίεση από τον έξω κόσμο και τα μέσα ενημέρωσης. Ήμουν μεταγράφηκε από την Οσμάνλισπορ στη Γαλατασαράι Πώς είναι να παίζεις υπό πίεση; «Έμαθα ένα μεγάλο μάθημα στη Γαλατασαράι για το πώς είναι.

«Είπα ότι δεν μπορώ να παίξω»

Ο Ndiaye, ο οποίος μετέφερε και τον διάλογο που είχε με τον τότε προπονητή της Γαλατασαράι, Igor Tudor, πριν από τον πρώτο αγώνα, είπε: «Παίζαμε με την Kayserispor και είπα στον προπονητή ότι δεν μπορώ να παίξω, χρειαζόμουν λίγο χρόνο για να γίνω τέλειος. Ο δάσκαλός μας μου είπε ότι ήμουν στα 11 στο κεφάλι του και ότι ήμουν “Έτσι σκέφτηκα ότι μπορεί να μην έχεις μια δεύτερη ευκαιρία να κάνεις καλή εντύπωση.”

Η Γαλατασαράι υποδέχθηκε την Καϊσερίσπορ στον πρώτο της αγώνα στο πρωτάθλημα στις 14 Αυγούστου 2017 και κατάφερε να νικήσει την αντίπαλό της με 4-1. Ο Badou Ndiaye, ο οποίος πουλήθηκε στη Stoke City στο ημίχρονο της σεζόν 2017-18. Μετά από αυτό έπαιξε στη Super League με τις φανέλες των Γαλατασαράι, Τραμπζονσπόρ και Φατίχ Καραγκιούμρουκ ως δανεικός.