Αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα (24 Δεκεμβρίου – 6 Ιανουαρίου)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24 Δεκεμβρίου

b1b-box

12:00 Σνούκερ: Γκραν Πρι Σόφιας

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 Δεκεμβρίου

Νέο άθλημα

16:00 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, Ak Bars – Severstal

Diema sport 2

19:00 NBA: Νιου Γιορκ Νικς – Ατλάντα Χοκς
00:00 NBA: Φοίνιξ Σανς – Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς

Diema sport 3

21:30 NBA: Μιλγουόκι Μπακς – Μπόστον Σέλτικς
03:00 NBA: Λος Άντζελες Λέικερς – ​​Μπρούκλιν Νετς

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 Δεκεμβρίου

Diema sport 2

05:30 NBA: Γιούτα Τζαζ – Ντάλας Μάβερικς

Νέο άθλημα

13:30 Μπάσκετ: VTB League, ΤΣΣΚΑ (Μόσχα) – “Γενισέι”

Μέγιστο άθλημα 2

20:00 NFL: New England Patriots – Buffalo Bills
23:20 NFL: Κάνσας Σίτι Τσιφς – Πίτσμπουργκ Στίλερς

Diema sport 3

22:30 NBA: Μαϊάμι Χιθ – Ορλάντο Μάτζικ
02:00 NBA: “Washington Wizards” – “Philadelphia Sevensicers”

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 Δεκ

Eurosport 1

12:30 Σκι (ανδρών): Σκι στο Μπόρμιο, κατάβαση, προπόνηση
14:35 Κολοκρός (γυναικών): Super Prestige League, Ζόλντερ
16:00 Colocross (Ανδρών): Super Prestige League, Zolder

Diema sport

18:00 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, “Ak Bars” – “Metallurg”

Νέο άθλημα

18:00 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, “Torpedo” – “Spartak”
22:30 Μπάσκετ: Endeaga League, Γκραν Κανάρια – Μούρθια

Μέγιστο άθλημα 2

19:00 Μπάσκετ: NBL, “Balkan” – “Levski 2014”

Diema sport 3

20:00 Μπάσκετ: Endesa League, “Rio Breogan” – “Fuenlabrada”
22:30 Μπάσκετ: Liga Endesa, “Hoventut” – “Real” (Μαδρίτη)

ΤΡΙΤΗ 28 Δεκεμβρίου

Μέγιστο άθλημα 2

03:30 NHL: Dallas Stars – Nashville Predators

Eurosport 1

10:50 Σκι (Γυναίκες): SK στο Leinz, γιγαντιαίο σλάλομ, γύρος I
14:00 Σκι (Γυναίκες): Σκι στο Λιντς, Γιγαντιαίο Σλάλομ, Γύρος II
15:00 Σκι αντοχής (άνδρες και γυναίκες): Tour de ski, Lenzerheide, σπριντ
17:15 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Oberstdorf, μεγάλη ευκαιρία
18:45 Δίαθλο (μικτό διπλό): World Challenge, Ruhpolding
20:00 Δίαθλο (μικτό διπλό): World Challenge, Ruhpolding

BNT 3 / Eurosport 1

12:20 Σκι (Ανδρών): Σκι στο Μπόρμιο, κατάβαση

Νέο άθλημα

18:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, ΤΣΣΚΑ (Μόσχα) – Ντιναμό (Μόσχα)
22:30 Μπάσκετ: Εντεάγκα Λιγκ, Μπούργκος – Ρεάλ Μπέτις

Diema sport 3

19:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, Ντιναμό (Ρίγα) – Avangard
22:30 Μπάσκετ: Endeaga League, Μπαρτσελόνα – Ανδόρα

Diema sport

20:00 Μπάσκετ: League of Endes, Σαραγόσα – Χώρα των Βάσκων

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 Δεκεμβρίου

Μέγιστο άθλημα 2

02:00 NHL: Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens
19:00 Μπάσκετ: NBL, “Academic” (Plovdiv) – “Chernomorets”

Eurosport 1

10:50 Σκι (Γυναίκες): SK στο Leinz, σλάλομ, I γύρος
12:00 Σκι (ανδρών): SC στο Bormio, super G
14:00 Σκι (Γυναίκες): SK στο Λιντς, σλάλομ, 2ος γύρος
17:00 Άλμα με σκι (ανδρών): The Four Chances, Oberstdorf, Big Chance
19:55 Κολοκρός (γυναικών): Super Prestige League, Diegem
21:40 Colocross (Ανδρών): Super Prestige League, Diegem

Eurosport 2

14:20 Σκι αντοχής (γυναίκες): Tour de Ski, Lenzerheide, 10 χλμ.
15:55 Σκι αντοχής (ανδρών): Tour de Ski, Lenzerheide, 15 χλμ.

Νέο άθλημα

18:00 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, Λοκομοτίβ – Σπαρτάκ

Μέγιστο άθλημα 4

19:45 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, Φενέρμπαχτσε – Ρεάλ Μαδρίτης

Diema sport 3

20:00 Μπάσκετ: Endesa League, Manresa – Obradoiro

Μέγιστο άθλημα 1

21:00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, «Ολυμπιακός» – ΤΣΣΚΑ (Μόσχα)

Diema sport

21:00 Μπάσκετ: Endesa League, Μπιλμπάο – Ουνικάχα

ΠΕΜΠΤΗ 30 Δεκεμβρίου

Μέγιστο άθλημα 2

02:00 NHL: Florida Panthers – New York Rangers

Eurosport 1

12:20 Σκι (ανδρών): SC στο Bormio, super G

Μέγιστο άθλημα 1

18:00 Μπάσκετ: Euroleague, UNIX – “Anadolu Efes”
20:00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, «Ερυθρός Αστέρας» – «Ζενίθ»

Νέο άθλημα

18:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, ΤΣΣΚΑ (Μόσχα) – “Τζόκεριτ”
21:30 Μπάσκετ: Endeaga League, Breogan – Hoventwood

Diema sport 2

20:00 Μπάσκετ: Endesa League, Manresa – Obradoiro

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 Δεκεμβρίου

Eurosport 1

13:45 Σκι αντοχής (ανδρών): Tour de Ski, Oberstdorf, μαζική εκκίνηση 15 χλμ.
14:45 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Garmisch-Partenkirchen, Big Chance
16:15 Σκι αντοχής (γυναίκες): Tour de Ski, Oberstdorf, μαζική εκκίνηση 10 χλμ.
17:20 Άλμα με σκι (γυναίκες): Σκι στο Λούμπνο, μικρή ευκαιρία

ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Χιλή – Ισπανία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Χιλή – Ισπανία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Χιλή – Ισπανία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Νορβηγία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Νορβηγία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Νορβηγία

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Αργεντινή – Γεωργία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Αργεντινή – Γεωργία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Αργεντινή – Γεωργία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Πολωνία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Πολωνία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Πολωνία

Eurosport 1

12:50 Σκι αντοχής (άνδρες και γυναίκες): Tour de ski, Oberstdorf, σπριντ
14:40 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Garmisch-Partenkirchen, Big Channel
16:55 Άλμα με σκι (γυναίκες): Σκι στο Λούμπνο, μικρή ευκαιρία
18:50 Snowboard (άνδρες και γυναίκες): SC στο Calgary, slopestyle

Μέγιστο άθλημα 2

21:00 NHL: New York Islanders – Edmonton Oilers
02:00 NHL: Minnesota Wild – St. Louis Blues

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 Ιανουαρίου

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Γαλλία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Γαλλία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Γαλλία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Αυστραλία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Αυστραλία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Αυστραλία
20:00 NHL: Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – ΗΠΑ
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – ΗΠΑ
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – ΗΠΑ
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Μεγάλη Βρετανία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Μεγάλη Βρετανία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Μεγάλη Βρετανία

Diema sport 3

02:00 NBA: Μιλγουόκι Μπακς – Νιου Ορλεανς Πέλικανς
19:30 Μπάσκετ: Endeaga League, Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα
22:30 NBA: Τορόντο Ράπτορς – Νιου Γιορκ Νικς

Diema sport

13:30 Μπάσκετ: Endesa League, Μούρθια – Τενερίφη
18:00 Μπάσκετ: Serie A, Victoria Libertas (Πέζαρο) – Ολύμπια (Μιλάνο)
21:00 Μπάσκετ: Serie A, “Virtus” (Μπολόνια) – “Universo” (Treviso)
02:00 NBA: Σακραμέντο Κινγκς – Μαϊάμι Χιθ

Eurosport 1

14:35 Κολοκρός (Γυναίκες): SC στο Hulst
16:00 Colocross (άνδρες): SC στο Hulst

Νέο άθλημα

18:00 Μπάσκετ: Endesa League, Χώρα των Βάσκων – Μπούργκος
21:30 Μπάσκετ: League of Endesa, “Fuenlabrada” – “Hoventut”

Μέγιστο άθλημα 2

20:00 NFL: Σινσινάτι Μπένγκαλς – Κάνσας Σίτι Τσιφς
23:20 NFL: “Dallas Cowboys” – “Arizona Cardinals”

ΔΕΥΤΕΡΑ 3 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Γεωργία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Γεωργία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Γεωργία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Αργεντινή
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Αργεντινή
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Αργεντινή

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Ισπανία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Ισπανία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Ισπανία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Χιλή
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Χιλή
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Χιλή

Eurosport 1

13:30 Σκι αντοχής (γυναίκες): Tour de ski, Val di Fieme, μαζική εκκίνηση 10 χλμ.
14:15 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Innsbruck, η μεγάλη ευκαιρία
15:45 Σκι αντοχής (άνδρες): Tour de Ski, Val di Fieme, μαζική εκκίνηση 15 χλμ.

Νέο άθλημα

18:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, Jokerit – Avtomobilist
22:30 Μπάσκετ: League of Endesa, “Obradojro” – “Rio Breogan”

Μέγιστο άθλημα 2

19:00 Μπάσκετ: NBL, “Yambol” – “Black Sea”

Diema sport 3

20:00 Μπάσκετ: Endeaga League, Μπέτις – Μπιλμπάο

Diema sport

22:30 Μπάσκετ: Endeaga League, Βαλένθια – Γκραν Κανάρια

ΤΡΙΤΗ 4 Ιανουαρίου

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Η.Π.Α
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Η.Π.Α
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – ΗΠΑ
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – Μεγάλη Βρετανία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – Μεγάλη Βρετανία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Καναδάς – Μεγάλη Βρετανία

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Γαλλία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Γαλλία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ιταλία – Γαλλία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Αυστραλία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Αυστραλία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Αυστραλία

Eurosport 1

12:20 Σκι αντοχής (Γυναίκες): Tour de Ski, Val di Fieme, μαζική εκκίνηση 10 χλμ.
13:15 Σκι (γυναίκες): SC στο Ζάγκρεμπ, σλάλομ, I γύρος
14:30 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Innsbruck, the Great Channel
16:25 Σκι αντοχής (άνδρες): Tour de Ski, Val di Fieme, μαζική εκκίνηση 15 χλμ.
17:05 Σκι (γυναικών): SC στο Ζάγκρεμπ, σλάλομ, δεύτερος γύρος

Νέο άθλημα

13:00 Μπάσκετ: VTB League, ΤΣΣΚΑ (Μόσχα) – “Avtodor”
15:00 Μπάσκετ: VTB League, “Πάρμα” – “Ζενίτ”
22:00 Μπάσκετ: Endesa League, Μπαρτσελόνα – Μανρέσα

Diema sport 3

18:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, “Jokerit” – “Dynamo” (Μόσχα)

Diema sport

20:00 Μπάσκετ: Endesa League, Μπαρτσελόνα – Μανρέσα

Diema sport 2

22:30 Μπάσκετ: Liga Endesa, “Hoventut” – “Real” (Μαδρίτη)

ΤΕΤΑΡΤΗ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Χιλή
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Χιλή
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Νορβηγία – Χιλή
08:30 Τένις (ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Ισπανία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Ισπανία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Σερβία – Ισπανία

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Αργεντινή
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Αργεντινή
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Πολωνία – Αργεντινή
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Γεωργία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Γεωργία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ελλάδα – Γεωργία

Μέγιστο άθλημα 2

05:00 NHL: Anaheim Ducks – Philadelphia Flyers
19:00 Μπάσκετ: NBL, “Levski 2014” – “Rila Athlete”

BNT 3 / Eurosport 1

16:20 Σκι (ανδρών): Σκι στο Ζάγκρεμπ, σλάλομ, γύρος I
19:30 Σκι (ανδρών): SC στο Ζάγκρεμπ, σλάλομ, δεύτερος γύρος

Diema sport 2

17:00 Μπάσκετ: Serie A, Ολύμπια (Μιλάνο) – Μπολόνια

Eurosport 1

18:00 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Bischofshofen, Big Chance

Νέο άθλημα

18:30 Χόκεϊ επί πάγου: KHL, “Jokerit” – “Dynamo” (Μόσχα)

Diema sport 3

20:30 Μπάσκετ: Serie A, Ρέγιερ (Βενετία) – Νάπολι

Eurosport 2

20:50 Ελεύθερο σκι (άνδρες και γυναίκες): SC στο Le Relay, ακροβατικά

ΠΕΜΠΤΗ 6 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Diema sport 3

02:30 NBA: “Dallas Mavericks” – “Golden State Warriors”
20:30 Μπάσκετ: Serie A, “Reggio Emilia” – “Tortona”

Μέγιστο άθλημα 1

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Ιταλία
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Ιταλία
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Ρωσία – Ιταλία
08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γαλλία – Αυστραλία
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γαλλία – Αυστραλία
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γαλλία – Αυστραλία
21:45 Μπάσκετ: Euroleague, “Ρεάλ” (Μαδρίτη) – UNICS

Μέγιστο άθλημα 3

01:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Μεγάλη Βρετανία – Η.Π.Α
03:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Μεγάλη Βρετανία – Η.Π.Α
05:00 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Μεγάλη Βρετανία – Η.Π.Α

Μέγιστο άθλημα 2

08:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Καναδάς
10:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Καναδάς
12:30 Τένις (Ανδρών): ATP Cup, Γερμανία – Καναδάς

Eurosport 1

15:05 Δίαθλο (ανδρών): SC στο Oberhof, 10 χλμ. σπριντ
18:00 Άλμα με σκι (άνδρες): The Four Chances, Bischofshofen, Big Chance

Μέγιστο άθλημα 4

20:00 Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, Ερυθρός Αστέρας – Φενέρμπαχτσε

Manolis Toccilis

"Τυπικός λάτρης των ζόμπι. Υπέρμαχος του αλκοόλ. Ανίατος εθισμένος στην τηλεόραση. Ακραίος λάτρης του διαδικτύου. Βραβευμένος αναλυτής."

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.